füsioloogilised mõjud
 

Kui lihas on põletikuline, paistes või jäik on naha ja lihaste vaheline ruum kokku surutud, mille tulemuseks on ahenemine ja ummistused lümfisüsteemi vedeliku ja vereringe voolus. See tekitab surve valu retseptoritele mis asuvad naha ja lihaste vahelises ruumis, mis omakorda tekitavad ajus ebamugavustunde signaali. Tulemuseks on valu  kahjustatud piirkonnas.
 
Kui te venitate nahka mõjutatavas piirkonnas enne kinesioteibi paigaldamist moodustuvad teibitud alal kortsud, need on näha kui teibitud piirkond viia tagasi neutraalsesse asendisse. Kinesioteibi moodustatud kortsude mõju on oluline, kuna see tõstab nahka tekitades rohkem ruumi lümfi-ja vereringele. Seetõttu saab tõhusalt stimuleerida lümfidrenaaži ja vereringet kahjustatud piirkonnas läbi teibi paigaldamise.
 
Läbi lümfi-  ja vereringe liikumise parendamise väheneb nahaaluste kudede vaheline hõõrdumine. Valu on väiksem, sest surve valu retseptoritele on vähenenud. Tulemuseks on vähenenud lihaste väsimus, suurenenud liikuvuse ulatus ja lihaste kontraktsioon on parema kvaliteediga.